Знайдіть суму перших девяти членів арифметичної прогресії (xn), якщо x3=20 x5= -40


Ответы на вопрос

Отвечает Ухтеев Юрий.

Ответ:

-360

Объяснение:

x(3)=20; x(5)=-40

x(k)=x(n)+(k-n)d

-40=x(5)=x(3)+(5-3)d=20+2d

20+2d=-40

2d=-60

d=-30

x(1)=x(3)-2d=20-2(-30)=80

x(9)=x(5)+(9-5)d=-40+4(-30)=-40-120=-160

S(n)=n(x(1)+x(n))/2

S(9)=9(x(1)+x(9))/2=9(80+(-160))/2=-360