СРОЧНО !!!Човен проплив 15 км за течією річки й повернувся назад, витративши на зворотний шлях на

1 год більше. Знайдіть швид-кість човна за течією річки, якщо швидкість течії становить2 км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Андреева Ирина.

Відповідь:

10 км/год.

Пояснення:

Нехай власна швидкість човна х км/год, тоді його швидкість за течією х+2 км/год, проти течії х-2 км/год.     Маємо рівняння:

15/(х-2) - 15/(х+2) = 1

15х+30-15х+30-х²+4=0

х²=64

х=-8 не підходить,  х=8.

Власна швидкість катера 8 км/год., швидкість за течією

8+2=10 км/год.