Зайти суму n перших членів геометричної прогресії зі знаменником q,якщо: b1=1,q=2,n=9


Ответы на вопрос

Отвечает Рубчинская Аполлинария.

Формула суми n-перших членів геометричної прогресії: S_n=\frac{b_1(1-q^n)}{1-q}.

S_9=\frac{1(1-2^9)}{1-2} = \frac{1-512}{-1} = \frac{-511}{-1} = 511

Відповідь: суму 9 перших членів геометричної прогресії рівна 511.