Вкладник поклав до банку 1000 гривень. За перший рік йому було нараховано певний відсоток річних,а

другого року було збільшено на 2%. У кінці другого року на рахунку було 1188 гр. Скільки відсотків становила банківська ставка у перший рік?

Ответы на вопрос

Отвечает Царёва Татьяна.

Ответ

:х — доля в первый год  

1000 + 1000*х + 1000*х*1,02 = 1188 грн  

Попробуем решить это уравнение:  

1000* (1+х+1,02*х) = 1188  

1+х+1,02*х = 1,188  

2,02*х = 0,188  

х=0,093  

домножим на 100%:  

х=9,3%

Объяснение: