Срочно Последовательность (аn) есть арифметической прогрессией.Найдите а1, если а5=13,

а15=53Послідовність (аn) є арифметичною прогресією.Знайдіть а1, якщо а5 =13, а15=53 Первый елемент арифметической прогрессии а=12, его разница d=-2, а сумма н первых елементов этой прогрессии Sn=30.Найдите n​

Ответы на вопрос

Отвечает Плотникова Настя.

Ответ:

1 завдання

(a₁ = -3

d = 4)

2 завдання (n= 3 )

Объяснение:

aₙ = a₁ + d(n-1)      

a₅ = a₁ + d(5-1)    

13 = a₁ + 4d

a₁₅ = a₁ + d(15-1)

53 = a₁ + 14d

a₁ + 4d = 13

a₁ + 14d =53

Система двох лінійних рівнянь з двома невідомими. Розвяжемо методом додавання, для цього помножимо перше рівняння на (-1) і додамо до другого рівняння

-a₁ -4d = -13

a₁ + 14d =53

a₁ + (-a₁) -4d + 14d = -13 + 53

10d = 40

d =40/10

d = 4

Підставимо d у будь-яке з рівняннь для вирахування а

a₁ + 4 * 4 =13

a₁ = 13-16

a₁ = -3

2) Sₙ = ((2a₁ + d(n-1))2)n

Підставимо відомі нам числа

30 = ((12*2 + (-2)*(n -1))2)n

30 = ((24 -2n +2)*n)2

60 = (26-2n)*n

26n - 2n² -60 = 0

-2n² + 26n -60 = 0

n² -13n + 30 =0

D = 13*13 - 4*30

D = 169 - 120

D = 49

√D = 7

n₁ = (13 + 7)/2 = 20/2 = 10 - не підходить

n₂ = (13-7)/2= 6/2 = 3