У двох бідонах було молоко.Якщо з першого бідона перелити в другий 10 л молока то в обох бідонах

молока стане порівну.Якщо з другого бідона перелити в перший 20 л молока то в першому стане у 2,5 раза більше молока ніж у другому.Скільки літрів молока було в кожному бідоні. РЕШИТЕ СИСТЕМОЙ РІВНЯНЯ! ПОМОГИТЕ ПЖ!

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Александра.

Ответ:

80 (л) молока в 1 бидоне.

60 (л) молока во 2 бидоне.

Объяснение:

У двох бідонах було молоко.Якщо з першого бідона перелити в другий 10 л молока то в обох бідонах молока стане порівну.Якщо з другого бідона перелити в перший 20 л молока то в першому стане у 2,5 раза більше молока ніж у другому.Скільки літрів молока було в кожному бідоні.

х - л молока в 1 бидоне.

у - л молока во 2 бидоне.

По условию задачи составляем систему уравнений:

х-10=у+10

(у-20)*2,5=х+20

Раскрыть скобки:

х-10=у+10

2,5у-50=х+20

Выразим х через у в первом уравнении, подставим выражение во второе уравнение и вычислим у:

х=у+20

2,5у-50=у+20+20

2,5у-у=40+50

1,5у=90

у=90/1,5

у=60 (л) молока во 2 бидоне.

х=у+20

х=80 (л) молока в 1 бидоне.

Проверка:

80-10=60+10

70=70

60-20=40

80+20=100

100 : 40=2,5 (раза), всё верно.