Відомо що x^3 + y^3 = 9; x^2y + xy^2=6. Знайти x+y.​


Ответы на вопрос

Отвечает Комарова Полина.

\displaystyle \left \{ {{x^{3} + y^{3} = 9, \ \ \ } \atop {x^{2}y + xy^{2} = 6} \right.

Домножимо обидві частини другого рівняння на 3

\displaystyle \left \{ {{x^{3} + y^{3} = 9, \ \ \ \ \ \ \ } \atop {3x^{2}y + 3xy^{2} = 18} \right.

Складемо почленно обидва рівняння

x^{3} + 3x^{2}y + 3xy^{2} +y^{3} = 9 + 18

Використовуючи формулу куба суми двох виразів(a+b)^{3} = a^{3} + 3a^{2}b + 3ab^{2} + b^{3}, маємо:

(x+y)^{3}=27

Таким чином, \sqrt[3]{(x+y)^{3}}=\sqrt[3]{27} \Rightarrow x + y = 3

Відповідь: 3