Не обчислюючи корені x1 x2 рівняння 2х²- 10 x + 11 = 0 знайдіть значення виразу 4x²1-х1+4х²2-х2​


Ответы на вопрос

Отвечает Павловец Кирилл.

4x^2_1-x_1+4x^2_2-x_2=4(x_1^2+x_2^2)-(x_1+x_2)=4((x_1+x_2)^2-2x_1x_2)-(x_1+x_2)

По теореме Виета x_1+x_2=-\frac{-10}{2}=5, x_1x_2=\frac{11}{2}.

Тогда

4((x_1+x_2)^2-2x_1x_2)-(x_1+x_2)=4(5^2-2\cdot\frac{11}{2})-5=4\cdot(25-11)-5=4\cdot14-5=56-5=51.

ОТВЕТ: 51.