Знайти кількість натуральних двоцифрових чисел які при діленні на 3 дають в остачі 2​


Ответы на вопрос

Отвечает Гроссу Влада.

Ответ:

30

Объяснение:

Натуральні числа, які при діленні на 3 дають в остачі 2​ мають загальний вигляд 3k+2, де k>=0, k є Z

Так як різниця між двома сусідніми числами (3(k+1)+2)-(3k+2)=2k+3+2-3k-2=3 - стала, то числа задають арифметичну прогресію з різницею d=2;.

Знайдемо перший член послідовності:

3k+2 \geq 10;3k \geq 10-2; 3k \geq 8;k \geq \frac{8}{3}=2\frac{2}{3}

=> k=3 - як найменше ціле число, що задовільняє нерівність

а саме число 3*3+2=9+2=11

Знайдемо останній член послідовності:

3k+2 \leq 99;3k \leq 99-2;3k \leq 97;k \leq \frac{97}{3}=32\frac{1}{3}

=> k=32 як найбільше ціле число, що задовільняє нерівність

а саме число 3*32+2=96+2=98

a_1=11;a_n=98;d=3

a_n=a_1+(n-1)*d

n=\frac{a_n-a_1}{d}+1

n=\frac{98-11}{3}+1=30