Знайдіть суму двадцяти перших членів арифметичної прогресії (an) если a1=15, d=-3​


Ответы на вопрос

Отвечает Сундеева Аня.

a_{1}=15\\\\d=-3\\\\S_{20}=\frac{2a_{1}+19d }{2}*20=(2a_{1}+19d)*10=(2*15+19*(-3))*10=\\\\=(30-57)*10=-27*10=-270\\\\\boxed{S_{20}=-270}