Знайти два числа,сума яких дорівнює 10,а сума їх квадратів-58.9класс​


Ответы на вопрос

Отвечает Зубарева Яна.

Пояснювання:

Нехай числа дорівнюватимуть х и у.    

\left \{ {{x+y=10} \atop {x^2+y^2=58}} \right. \ \ \ \ \left \{ {{y=10-x} \atop {x^2+(10-x)^2=58}} \right. \ \ \ \ \ \left \{ {{y=10-x} \atop {x^2+100-20x+x^2=58}} \right.\ \ \ \ \left \{ {{y=10-x} \atop {2x^2-20x+42=0\ |:2}} \right. \\\left \{ {{y=10-x} \atop {x^2-10x+21=0}} \right. \ \ \ \ \left \{ {{y=10-x} \atop {D=16\ \ \sqrt{D}=4 }} \right. \ \ \ \ \left \{ {{y_1=7\ \ \ \ y_2=3} \atop {x_1=3\ \ \ \ x_2=7}} \right.  .

Відповідь: 3 та 7.

Отвечает Галаслы Полина.

x   - перше число

10-x   - друге число

Рiвняння:

x^{2} +(10-x)^2=58

x^{2} +100-20x+x^{2} =58

2x^{2} -20x+42=0

x^{2} -10x+21=0

D=100-4*1*21=100-84=16=4^2

x_1=\frac{10-4}{2}=3

          x_1=3

x_2=\frac{10+4}{2}=7

          x_2=7

1)   x_1=3    =>       y_1=10-3

                              y_1=7  

2)   x_2=7     =>      y_2=10-7

                               y_2=3

Вiдповiдь:  (3;   7);    (7;   3)