Знайти суму перших шести членів арифметичної прогресії, якщо перший її член дорівнює -11, а різниця

арифметичної прогресії дорівнює 2,5

Ответы на вопрос

Отвечает Солихова Медина.

Ответ:  -28,5.

Объяснение:

Перший   член арифметичної прогресії дорівнює -11, а різниця  дорівнює 2,5.       Найти суму перших шести членів арифметичної прогресії.

----------

Решение.

a1 = -11;  d=2.5;

S6 = 6*(a1+a6)/2 = 3(-11+a6);

--------

a6= -11+5*2.5 = -11 + 12.5;

a6 = 1.5.

-----------

S6=3(-11+1.5) = 3*(-9.5)= -28,5.