У комірчині стояло 2 мішки зі стартовою та фінішною шпаклівкою по 30 кг в кожному. Для ремонту з

першого мішка взяли втричі більше шпаклівки, ніж з другого, після чого в ньому стало в 2 рази менше шпаклівки. Скільки залишилось матеріалу в першому та другому мішку?( Записати тільки числа. Наприклад: 30 та 15)

Ответы на вопрос

Отвечает Машин Виталий.

Нехай з другого мішка взяли x кг шпаклівки, тоді з першого — 3х кг.

Так як спочатку в мішках було по 30 кг, то в першому стало (30 - 3х) кг, а в другому — (30 - х) кг.

Відомо, що залишок шпаклівки в першому мішку в 2 рази менший, ніж у другому.  

Тож маємо рівняння:

2(30 - 3х) = 30 - х

Розкриємо дужки:

60 - 6х = 30 - х

Перенесемо доданки зі змінною в лівий бік, а без неї — в правий, змінюючи при цьому їх знаки на протилежні:

-6х + х = 30 - 60

-5х = -30

Поділимо обидві частини рівняння на -5:

х = 6 (кг) — взяли з другого мішка.

3 · 6 = 18 (кг) — взяли з першого.

30 - 18 = 12 (кг) — залишилося в першому мішку.

30 - 6 = 24 (кг) — залишилося в другому мішку.

Відповідь: 12 та 24.