Відстань між містами за течією річки теплохід проходить за 6 год, а проти течії - за 8 год, За

скільки годин пропливе цю відстань пліт?

Ответы на вопрос

Отвечает Грюнер Артём.

Нехай власна швидкість теплохода х км\год, швидкість течії річки(плота по течії річки) y км\год, тоді швидкість теплохода за течії річки x+y км\год, проти течії річки x-y км\год. Відстань між містами 6(x+y)=8(x-y) звідки
6x+6y=8x-8y
8x-6x=6y+8y
2x=14y
x=7y
час за який подолає пліт відстань між містами 6(x+y):y=6(7y+y):y=6*8y:y=48
відповідь: за 48 год