Велосипедист проїхав відстань 120 км із деякою швидкістю. Якби він збільшив швидкість на 10км/год,

то прибув би до пункту призначення на 1 год раніше. Знайдіть швидкість руху велосипедиста. (з поясненням)

Ответы на вопрос

Отвечает Рублев Никита.

Нехай швидкість велосипедиста х км\год, тоді його збільшена швидкість х+10 км\год. Маємо рівняння за умовою задачі:
120\х - 120\(х+10) = 1
120(х+10) - 120х = х²+10х
120х+1200-120х-х²-10х=0
-х²-10х+1200=0
х=30
Відповідь: 30 км\год.