8. Майстер і учень за зміну виготовили разом 42 деталі, причому майстер виготовив у 2 рази більше

деталей ніж учень. Скільки деталей виготовив кожен з них?

Ответы на вопрос

Отвечает Митюшкин Даня.

Ответ:

Учень виготовив 14 деталей, а майстер 28.

Объяснение:

Візьмемо за невідоме кількість деталей, яку виготовив учень. Позначимо це невідоме як х, тоді майстер виготовив: 2х. За умовою задачі складемо рівняння:

х + 2х = 42

3х = 42

х = 42 / 3

х = 14

Отже, учень виготовив х = 14 деталей, а майстер: 2х = 2*14 = 28 деталей.

Відповідь: 14 і 28 деталей.