Знайти сьомий член та суму перших двадцяти членів арифметичної прогресії: -15; -12,5; -10;...


Ответы на вопрос

Отвечает Бабкина Яна.

-15; -12,5; -10;... а₁=-15 , d=-12,5-(-15)=2,5

aₙ=a₁+d(n-1) ,a₇=-12,5+2,5*(7-1)=-12,5+15=2,5

Sₙ=(2a₁+d(n-1)*n/2 , S₂₀=(2*(-15)+2,5*19)*20/2=(-30+47,5)*10=175

Отвечает Берш Вова.

Ответ:

Объяснение:

а1 = -15; а2= - 12,5 ; а3= - 10  ...

d = a2 - a1 = -12,5 - (-15) = 2,5

a7 = a1 + 6d = -12,5 + 6 * 2,5 = -12,5 + 15 = 2,5

Сумму n членов арифметической прогрессии вычисляем по формуле:

Sn = (2a1 + d(n-1)/2))*n

S20 = (2* (-15) + 19 * 2,5)/2)) * 20 = (-30 + 47,5)/2)) * 20 = =175