Знайти 15 член і суму 14 перших членів геометричної прогресії bn якщо b1 = 27 q = 1/3


Ответы на вопрос

Отвечает Жалгасова Шугыла.

Ответ:

\frac{1}{3^{11} };\frac{3^{14}-1 }{2*3^{10} }

Объяснение:

b1 = 27
q = \frac{1}{3}
b15 = b1 * q^{14} = 27*\frac{1}{3^{14} } = \frac{1}{3^{11} }
S14 = \frac{b1(q^{14}-1) }{q-1} = \frac{27(\frac{1}{3^{14}}-1) }{\frac{1}{3} -1} = \frac{3^{14} -1 }{2*3^{10} }