Допоможіть будь ласка 1) число -2 є корнем квадратного рівняннязнайти другий корінь рівняння ті

значення t.2)при яких значеннях а рівняння має єдиний корінь?​

Ответы на вопрос

Отвечает Битемиров Дидар.

Ответ:

1) x_2= \frac{10}{3} ;\,\; t = 20 \\

2) npu  \:  \: a \in  \{-0.4;\: 0.4\}

Объяснение:

1)

Преобразуем уравнение

3 {x}^{2}  - 4x - t = 0 \\  {x}^{2}  -  \frac{4}{3} x -  \frac{t}{3}  = 0

Пусть,

 \, x_1= -2\, - корень уравнения

Тогда, по Т. Виета

 \begin{cases} \small x_1+x_2=- \large(- \frac{4}{3}) =  \frac{4}{3}\: \\ \small x_1 \cdot{x_2}= \large- \frac{t}{3}\end{cases} \\

Подставим известное:

 \begin{cases} \small  - 2+x_2= \large\frac{4}{3} \: \\ \small  - 2 \cdot{x_2}=   - \large\frac{t}{3} \end{cases}  \:    {<  =  > }  \:  \begin{cases} \small  x_2= \large\frac{4}{3}\small  + 2 =\large\frac{10}{3} \: \\ \small t  =\large\frac{10}{3}\small  \cdot 2  \cdot 3= 20 \end{cases} \\

Отает:

x_2= \frac{10}{3} ;\,\; t = 20 \\

2)

Уравнение

{x}^{2} - 5ax + 1 = 0

имеет один корень при D= 0

D=   ( - 5a)^{2}  - 4 \cdot{1}\cdot{1} = 25 {a}^{2}  - 4

Приравняем D к 0:

25 {a}^{2}  - 4 = 0 \\ (5a)^{2}  - {2}^{2}  = 0 \\ (5a - 2)(5a + 2) = 0 \\    \small\left[ \begin{array} {l}5a = -  2 \\ 5a =  2\:  \end{array} \right. { <  =  > } \:  \left[ \begin{array} {l}a = \large -   \tfrac{2}{5} \small  =  - 0.4 \\ a = \large  \tfrac{2}{5} \small  = 0.4 \:  \end{array} \right. \:  \: { <  =  > }\left[ \begin{array} {l}a = -   \frac{2}{5}  \\ a =  - 0.4\:  \end{array} \right.

Получили 2 значения а:

Ответ:

npu  \:  \: a \in  \{-0.4;\: 0.4\}