Знайдіть перший член та різницю арифметичної прогресії (аn), якщо а13 = 89, а21 = 145


Ответы на вопрос

Отвечает Маркина Елизавета.

a13 = 89 a21 = 145 a1 - ? d - ?
a13 = a1 + d*12
a21 = a1 + d*20
a21 - a13 = a1 + d*20 - a1 - d*12 = d*8 = 145 -89 = 56

d*8 = 56

d = 7

a13 = a1 + d*12 ⇒ a1 = a13 - d*12 = 89 - 84 = 5
Відповідь: а1 = 5  d=7