Розкладіть на лiнiйнi множники квадратний тричлен: 1) 2x² -5x + 3 Срочно нужно ответить Алгебра 8

класс​

Ответы на вопрос

Отвечает Магомедов Мухаммад.

Цій завдання я вирішу двома способами

1-ший способ

2х²-5х+3=2х²-2х-3х+3=2х(х-1)-3(х-1)=(2х-3)(х-1)

2-ий способ

Треба знайти коріння квадратного тричлена

2х²-5х+3=0

D=b²-4ac=(-5)²-4×3×2=1

x=(-b±√D)/2a=(5±√1)/4=1.5 і  1

Для квадратного тричлена має формула

ax²+bx+c=а(x-x₁)(x-x₂) ⇒ 2х²-5х+3=2(х-1,5)(х-1)=(2х-3)(х-1)