Розв'яжіть рівняння 1) 2х³+3х²-5х=0 2)х³-3х²-4х+12=0​​


Ответы на вопрос

Отвечает Чугунова Полина.

Ответ:

1) Факторизуємо за допомогою спільного множника x:

x(2x² + 3x - 5) = 0

Застосуємо формули розв'язування квадратних рівнянь для дуже спрощеного квадратного доданка:

x(2x - 1)(x + 5/2) = 0

Тоді розв'язками рівняння будуть x = 0, x = 1/2, x = -5/2.

2) Один з можливих способів розв'язання цього рівняння - метод групування членів:

x³ - 3x² - 4x + 12 = 0

x²(x - 3) - 4(x - 3) = 0

(x² - 4)(x - 3) = 0

(x + 2)(x - 2)(x - 3) = 0

Тоді розв'язками будуть x = -2, x = 2, x = 3.

Объяснение: