СПОЧНО Знайти перший член геометричної прогресії, якщо її знаменник дорівнює 1/5, а сума чотирьох

перших членів дорівнює 156. Відповідь впишіть

Ответы на вопрос

Отвечает Ивашко Дарья.

Ответ: b₁=125.

Объяснение:

\displaystyle\\S_4=b_1*\frac{1-q^4}{1-q} =b_1*\frac{1-(\frac{1}{5})^4 }{1-\frac{1}{5} }=156\\\\b_1*\frac{1-\frac{1}{625} }{\frac{4}{5} } =156\\\\b_1*\frac{\frac{624}{625} }{\frac{4}{5} }=156 \\\\b_1*\frac{156}{125} =156\ |*\frac{125}{156} \\\\b_1=125.