Розв'яжи рівняння х4 + 2(х - 3) = 2(х + 5). Поясни розв'язок.


Ответы на вопрос

Отвечает Самоволькина Алина.

Почнемо розв'язування рівняння х4 + 2(х - 3) = 2(х + 5) по крокам:

Розкриємо дужки:

х4 + 2х - 6 = 2х + 10

Перенесемо все на одну сторону рівняння:

х4 - 2х = 16

Розкриємо ліву частину рівняння на множники за допомогою формули a2 - b2 = (a + b)(a - b):

х(х3 - 2) = 16

Поділимо обидві частини рівняння на (х3 - 2):

х = 16 / (х3 - 2)

Отже, розв'язком рівняння є х = 16 / (х3 - 2).