Знайти суму перших шести членів арифметичної прогресії у якої: а=-11d=2,5


Ответы на вопрос

Отвечает Микулич Илья.

Ответ:

Ми можемо використовувати формулу для суми перших n членів арифметичної прогресії для знаходження відповіді. Формула має вигляд:S_n = (n/2) * (a_1 + a_n),де S_n - сума перших n членів прогресії,

a_1 - перший член прогресії,

a_n - n-й член прогресії.У нашому випадку a=-11 та d=2.5, тому перший член прогресії буде:a_1 = -11Для знаходження n-го члена прогресії ми можемо використовувати формулу:a_n = a_1 + (n-1)d,де n - номер члена, який нас цікавить.Знаходження 6-го члена прогресії:a_6 = a_1 + (6-1)d

= -11 + 5*2.5

= 1.5Тепер, ми можемо використати формулу для знаходження суми перших шести членів прогресії:S_6 = (6/2) * (-11 + 1.5)

= 3 * (-9.5)

= -28.5

Объяснение:

Отже, сума перших шести членів арифметичної прогресії буде -28.5.