Задайте формулою лінійну функцію, графік якої паралельний прямій y=-2x-18 та перетинається з

графіком функції y=x+7 у точці, яка лежить на осі ординат

Ответы на вопрос

Отвечает Немков Даниил.

Ответ:

y = -2x - 14.

Объяснение:

Для знаходження формули лінійної функції потрібно знайти спільний точку перетину двох графіків: прямої, паралельної до прямої y=-2x-18 та графіка функції y=x+7, що проходять через точку на осі ординат.

Оскільки графіки паралельних прямих мають однаковий нахил, то нова пряма матиме рівень нахилу -2.

Для знаходження точки перетину з графіком функції y=x+7 можна підставити значення y = 0 у формулу функції:

x+7 = 0

x = -7

Отже, точка перетину має координати (-7, 0).

Тепер можна скласти рівняння нової лінійної функції, використовуючи формулу нахилу та координати точки перетину:

y = mx + b,

де m - нахил нової лінії, b - зсув на осі ординат.

Оскільки нахил нової лінії повинен дорівнювати -2, а точка перетину лежить на осі ординат, то формула лінійної функції буде:

y = -2x + b

Підставивши координати точки перетину, отримаємо:

0 = -2*(-7) + b

b = -14

Отже, формула лінійної функції, яка паралельна прямій y=-2x-18 та перетинається з графіком функції y=x+7 у точці, що лежить на осі ординат, має вигляд:

y = -2x - 14.