Вкладник поклав у банк 22 000 грн під деякий відсоток річних. Через 2 роки на його рахунку стало

29 095 грн. Під який відсоток річнихвін поклав гроші в банк?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мусин Вилен.

Ответ:

вкладник поклав гроші в банк під 14.85% річних.

Объяснение:За два роки гроші на рахунку збільшилися на суму:

29,095 - 22,000 = 7,095 грн

Середній річний приріст становить:

7,095 грн / 2 роки = 3,547.50 грн на рік

Оскільки вкладник поклав гроші на два роки, то загальний прибуток від вкладу складає:

22,000 грн * p * 2 роки = 44,000p грн

де p - річний відсоток.

Отже, ми можемо записати рівняння:

22,000 грн * (1 + p) ^ 2 = 29,095 грн

Розв'язавши його, ми знаходимо, що:

(1 + p) ^ 2 = 29,095 грн / 22,000 грн

1 + p = (1.32)

p = (1.32) - 1

p ≈ 0.1485 = 14.85%

Отже, вкладник поклав гроші в банк під 14.85% річних.