4. Знайдіть суму и перших членів арифметичноï прогресії (an ), якщо: а1 =-01, d=-0,1, n=9.​


Ответы на вопрос

Отвечает Рахметкалиева Дарина.

Ответ:

Объяснение:

Для знаходження суми перших n членів арифметичної прогресії можна скористатись формулою:

Sn = (n/2)(a1 + an),

де Sn - сума перших n членів прогресії, a1 - перший член прогресії, an - n-ий член прогресії.

Знаходимо a9:

a9 = a1 + (n-1)d = -0.1 * 8 = -0.8

Знаходимо Sn:

Sn = (n/2)(a1 + an) = (9/2)(-0.1 - 0.8) = -4.05

Отже, сума перших 9 членів арифметичної прогресії (an) дорівнює -4.05.