Доведіть нерівність x 2 + 10y 2 + 6xy − 8y + 16 ≥ 0.З повним поясненням будь ласка ​


Ответы на вопрос

Отвечает Ремизов Никита.

x^2+10y^2+6xy-8y+16=(x^2+6xy+9y^2)+(y^2-8y+16)=(x+3y)^2+(y-4)^2

Квадрат числа невід'ємний, тому (x+3y)^2\geq 0 та (y-4)^2\geq 0

З цього випливає, що (x+3y)^2+(y-4)^2\geq 0, а значить і x^2+10y^2+6xy-8y+16\geq 0