3 нұсқа 1. [3балл] Сандар тізбегі n-мүшесінің n²+2n формуласымен берілген: а) алғашқы бес мүшесін

табыңыз; б) 24 саны тiзбектің қандай мүшесі болады. Алгебра, 9 сынып

Ответы на вопрос

Отвечает Балыкина Марина.

Ответ:

а) 1+2=3

2²+2²=4+4=8

3²+3×2=9+6=15

4²+4×2=16+8=24

5²+5×2=25+10=35

б) n²+2n=24

n²+2n-24=0

D= b²-4ас=2²-4×(-24)×1=4+96=100

n1= (-b+түбірастыD)÷2a

n2=(-b-түбірастыD)÷2a

n1= (-2+10)÷2=4

n2= (-2-10)÷2=-6

жауабы: 4- болады