Обчисліть значення виразу, попередньо розклавши його на множники: 12х²+36ху+27² при х=1/2 і

у=1/3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Денисов Гена.

Підставляючи значення х та у відповідний вираз, маємо:

12х² + 36ху + 27² = 12(1/2)² + 36(1/2)(1/3) + 27²

Спочатку розв'язуємо дужки згідно зі скороченою формулою для квадратів сум:

12(1/2)² + 36(1/2)(1/3) + 27² = 12(1/2)² + 12 + 27²

Далі, спрощуємо дужки:

12(1/2)² + 12 + 27² = 12(1/4) + 12 + 729

Тепер обчислюємо значення виразу:

12(1/4) + 12 + 729 = 3 + 12 + 729 = 744

Отже, значення виразу 12х² + 36ху + 27² при х=1/2 і у=1/3 дорівнює 744