Спростіть вираз ( 2а - 5 )² + ( 9 - 2а ) ( 9 + 2а ) та його знайдіть його значення , якщо а = 3/20


Ответы на вопрос

Отвечает Струтовская Елизавета.

Відповідь:

Пояснення:

Щоб спростити вираз ( 2а - 5 )² + ( 9 - 2а ) ( 9 + 2а ), спочатку розкриємо дужки:

( 2а - 5 )² + ( 9 - 2а ) ( 9 + 2а ) = ( 2а - 5 ) ( 2а - 5 ) + ( 81 - 4а² ) = 4а² - 20а + 25 + 81 - 4а² = -16а² - 20а + 106

Тепер знайдемо значення виразу при a = 3/20:

-16(3/20)² - 20(3/20) + 106 = -16(9/400) - 3 + 106 = -9.6 + 102 = 92.4

Отже, значення спрощеного виразу при a = 3/20 дорівнює 92.4.