Працюючи разом майстер і учень виконують певну роботу за 6 годин. Працюючи самостійно майстер

виконує 1/5 частину роботи за 3 години швидше, ніж учень 1 частину роботи. За скільки годин виконає роботу учень, якщо буде працювати самостійно.

Ответы на вопрос

Отвечает Дмитриев Даня.

Объяснение:

Нехай вся робота складає 1 одиницю.

Нехай учень може виконати 1 одиницю роботи за x годин працюючи самостійно.

Тоді за годину учень зробить 1/x роботи.

Нехай майстер може виконати 1/5 частину роботи за 3 години, тобто 1/5 за 3 години = 1/x за (3 - 3/5) години = 12/5 години.

За годину майстер зробить (1/5) / (12/5) = 1/12 роботи.

Разом за годину майстер і учень зроблять 1/12 + 1/x роботи.

За шість годин разом вони зроблять 6 * (1/12 + 1/x) роботи.

Оскільки разом вони можуть виконати всю роботу, то:

6 * (1/12 + 1/x) = 1

1/2 + 1/x = 1/6

1/x = 1/6 - 1/2

1/x = -1/3

x = -3

Отже, отримуємо, що учень не може виконати роботу самостійно, оскільки отримали від'ємне значення x. Це може бути показником помилки в обчисленнях або вимог до роботи, яку учень не може виконати самостійно.