Арифметична прогресія містить 20 членів. Сума членів з парними номерами на 800 більша, ніж сума

членів з непарними номерами. Знайдіть різницю прогресії.

Ответы на вопрос

Отвечает Овчинников Владимир.

Розв'язання

d-різниця

a1+ a3 + ... + a19 = 19 = (2a1 +9* 2d) 10/2

a2+ a4+ ... + a20 = (2a2 +9*2d) - 10/2

(a2 + 9d) 10 -(a1+9d)* 10 = 800

a2-а1= 80=> d = 80 Відповідь: d = 80