Знайдіть похідну функції y=1/2tgx-2/3cosx​


Ответы на вопрос

Отвечает Скрябина Юлия.

y =  \frac{1}{2}  \tg(x)  -  \frac{2}{3}  \cos(x)  \\y ' =  \frac{1}{2}  \times  \frac{1}{ \cos {}^{2} (x) }  -  \frac{2}{3}  \times ( -  \sin(x) ) =  \\  \frac{1}{2 \cos {}^{2} (x) }   +   \frac{2 \sin(x) }{3}

Отвечает Разинькова Анастасия.

Ответ:

Застосуємо формули для обчислення похідної складеної функції та похідної тригонометричної та гіперболічної функцій. Для початку, запишемо дану функцію у скороченому вигляді:

y = (1/2) * tan(x) - (2/3) * cos(x)

Тоді похідна буде:

y' = ((1/2) * sec^2(x)) - ((2/3) * (-sin(x)))

= (1/2) * sec^2(x) + (2/3) * sin(x)

Тут використано такі формули:

Похідна тангенса: d/dx tan(x) = sec^2(x)

Похідна косинуса: d/dx cos(x) = -sin(x)

Отже, похідна функції y = (1/2) * tan(x) - (2/3) * cos(x) дорівнює y' = (1/2) * sec^2(x) + (2/3) * sin(x).

Объяснение: