Графік лінійної функції проходить через точки (-4;5) і (12;1) Задайте цю функцію формулою​

допоможіть!

Ответы на вопрос

Отвечает Теренченко Виктория.

Ответ:

y =  -  \frac{x}{64}  +  \frac{79}{16}

Объяснение:

За умовою задачi

x1 =  - 4

x2 = 12 \\ y1 = 5 \\ y2 = 1

Рiвняння знайдемо за формулою:

 \frac{x - x1}{x2 - x1}  =  \frac{y - y1}{y2 - y1}

Звiдси маемо:

 \frac{x + 4}{12 + 4}  =  \frac{y - 5}{1 - 5 }

 \frac{x + 4}{16}  =  \frac{y - 5}{ - 4}

Домножимо чисельник та знамение правоi частини на -4. Маемо:

 \frac{x + 4}{16}  =  \frac{ - 4(y - 5)}{( - 4) \times ( - 4)}

 \frac{x + 4}{16}  =  \frac{ - 4(y - 5)}{16}

Помножимо обидвi частини рiвняння на 16

 \frac{16(x + 4)}{16}  =  \frac{16 \times ( - 4)(y - 5)}{16}

Скоротимо на 16

x + 4 =  - 64(y - 5)

 - 64(y - 5) = x + 4

Розкриемо дужки:

 - 64y + 320 = x + 4

320 перенесено у праву частину:

 - 64y = x + 4 - 320

 - 64y = x - 316

Звiдси y дорiвнюе:

y =  \frac{x - 316}{ - 64}

y =  -  \frac{x}{64}  +  \frac{316}{64}

y =  -  \frac{x}{64}  +  \frac{79}{16}

Вiдповiдь:

y =  -  \frac{x}{64}  +  \frac{79}{16}

Перевiрка:

Нехай точка A мае координати: A(-4;5).

Тодi координати точки A

пiдставимо у рiвняння графiка лiнiйноi функцii:

y=(-x/64)+(79/16)

5=(4/64)+79/16

5=1/16+79/16

5=80/16

5=5

Точка A(-4;5) належить графiку лiнiйноi функцii

y=-x/64+79/16