Знайти суму перших n членів геометричної прогресії ,якщо:b4=-54;q=3;n=5


Ответы на вопрос

Отвечает Глущак Олег.

Ответ: Cума перших 5 членів геометричної прогресії дорівнює 122.

Объяснение:

Використовуємо формулу для находденія суми перших п пленов деометрической прогресії:

Sn = b1 * (1-q^n) / (1-q)

де В1-перший полон прогресії, а Q-днаменатель прогресії, де n-кількість членів прогресії, для SN - сума перших п членів прогресії.

Для находденія В1 підставимо дані всормулу для полону прогресії:

b4 = B1 * q^3

-54 = b1 * 3^3

b1 = -54 / 27

b1 = -2

Тепер можемо обчислити суму перших 5 членів прогресії:

Sn = -2 * (1 - 3^5) / (1 - 3)

Sn = -2 * (1 - 243) / (-2)

Sn = 122.