Сума двох чисел дорівнює 200. Якщо перше число збільшити на 20 %, а друге - на 40 %, то їх сума

дорівнюватиме 256. Знайдіть ці числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Дубровина Даша.

Позначимо перше число через х, а друге - через у. За умовою задачі маємо систему рівнянь:

Система 1:

{

x + y = 200

1.2x + 1.4y = 256

Розв'язавши її, знаходимо, що перше число дорівнює 120, а друге - 80.

Перевіримо:

120 + 80 = 200 - перша умова виконується.

1.2 * 120 + 1.4 * 80 = 256 - друга умова також виконується.

Отже, перше число дорівнює 120, а друге - 80.