Різниця катетів прямокутного трикутника 4 см а його площа - 126. Знайти катети трикутника


Ответы на вопрос

Отвечает Бодещенко Андрей.

Нехай a,b, (a>b) - катети. Тоді за умови задачі складаємо систему рівнянь

a-b=4;0.5*ab=126

a=b+4;ab=126*2

a=b+4;ab=252

b(b+4)=252

b^2+4b-252=0

D=4^2-4*1*(-252)=16+1008=1024=32^2

b_1=\frac{-4-32}{2*1} - не задовольняє умови задачі (довжина катета не може бути відємною)

b_2=\frac{-4+32}{2*1}=14

b=14; a=b+4=14+4=18

відповідь: 18см, 14 см