(an) - арифметична прогресія. Знайдіть її різницю, якщо a13=89, a21=145.​


Ответы на вопрос

Отвечает Бадритдинов Рустам.

a13=89, a21=145, d=?

a21=a13+(21-13)d

8d=145-89, 8d=56 , d=7

Otvet: d=7

=============

Отвечает DELETED.

a_{n} - арифметическая прогрессия.

a_{13}=89

a_{21}=145

d=?

Решение

a_{n}=a_1+d(n-1)

1)a_{13}=a_1+d(13-1)

89=a_1+12d

a_1=89-12d

2)a_{21}=a_1+d(21-1)

145=a_1+20d

a_1=145-20d

3)a_1=a_1

89-12d=145-20d\\\\20d-12d=145-89\\\\8d=56\\\\d=56:8\\\\d=7