Сума десяти членів арифметичної прогресії дорівнює 230 її десятий член А10 дорівнює 50 знайдіть А1


Ответы на вопрос

Отвечает Кільгаєва Юля.
 a_{10=50} \\S _{10}=230\\\\ S_{10}= \frac{ a_{1}+ a_{10}  }{2}*10=( a_{1} + a_{10})*5\\\\( a_{1} + a_{10} )*5=230\\\\ a_{1}+ a_{10}=46\\\\ a_{1}=46- a_{10} =46-50=-4\\\\ a_{1}=-4