для приготування чайної суміші змішали індійський та цейлонський чай у відношенні 10:13. причому

індійського чаю взяли 180г. на скільки відсотків у суміші цейлонського чаю більше , ніж індійського??

Ответы на вопрос

Отвечает Шкитова София.

инд : цейл = 10 : 13   ⇒  10 частей инд. чаю и 13 частей цейлонского, то есть инд. чая = 10х,  цейл. чая = 13х.

Инж. чая взяли 180 г  ⇒  180г=10х  ⇒  х=180:10=18 г.

(на 1 часть приходится 18 грамм).

Тогда цейл. чаю будет  13х=13*18=234 г.

Общий вес чая - 180+234=414 г.

Цейлонского чая в смеси больше, чем индийского на 234-180=54 г.

Цейлонского чая больше, чем индийского на   \frac{54}{180}\cdot 100\%=30\% .