Тракторист мав за певний час зорати поле площею 180 га.Проте щодня він зорював на 2 га більше ніж

планував і закінчив роботу на 1 день раніше,ніж планувалось.За скільки днів трахторист зорав поле?

Ответы на вопрос

Отвечает Нуркен Магжан.
Нехай х - кількість га, які тракторист повинен був зорати .
(х+2) - кількість га, які тракторист зорював кожного дня.
Всю роботу приймаємо за одиницю.
За умовою задачі складаємо рівняння.
180/х - 180/(х+2)=1 
Розвязок: зводимо до спільного знаменника, обчислюємо рівняння, получається квадратне рівняння виду:
х² +2х-360=0
х1=-20, х2=18
х1 не задовільняє умову задачі, отже кількість га, які тракторист повинен був зорати  -  18.
18+2=20 - кількість га, які тракторист зорював за один день
180/20=9
Відповідь: тракторист зорав поле за 9 днів.