8. Моторний човен пройшов 6 км проти течії річки і 8 км за течією, вигравши на весь шлях 1 год. Яка

швидкість човна в стоячій воді, якщо швидкість течії річки становить 2 км/год?

Ответы на вопрос

Отвечает Пыршина Таня.

Х-собственная скорость 
6/(х-2)+8/(х+2)=1 домножим на (х-2)(х+2)=х²-4
6(х+2)+8(х-2)=х²-4
6х+12+8х-16=х²-4
14х-4=х²-4
х²-4-14х+4=0
х²-14х=0
х(х-14)=0
х=0 не подходит
х-14=0
х=14 км/ч