Визначте кут дифракції для спектру другого порядку випромінювання з довжиною хвилі λ = 580 нм ,

якщо на 1 ммдифракційної градки припадає 100 штрихів Пожалуйста, напишите вместе с дано)

Ответы на вопрос

Отвечает Смагулов Медя.

Дано:
λ = 580нм=10^-9 м
l=1мм=10^-3 м
N=100
k=2
Знайти: ϕ
Розвязування
d·sin ϕ=k· λ
sin ϕ= k· λ/d
d=l/N
d=10^-3 м/100=10^-5 м 
sin ϕ=2·580·10^-9 м/10^-5 м=1160·10^-4=0,116
ϕ=arcsin 0,116=6,7 градусів