У балоні об'ємом V=0,01 м3 міститься кисень при температурі T1=300 K і тиску p1=10,0 МПа.

Нагріваючись під сонячними променями, кисень отримує Q=8,35 Дж теплоти. Визначити температуру T2 і тиск p2 кисню після нагрівання. Помогите решить задачу, пожалуйста)

Ответы на вопрос

Отвечает Мирная Ева.

Дано V1=0,01 м3  М=32*10^-3 кг/моль - кислород  T1=300 К  P1=10^7 Па
Q=8,35 Дж    T2- ?

по первому закону термодинамики   Q=A+ΔU
A=0 так как V=const
Q= 5 m*R*ΔT/2*M
так как P1*V1=m*R*T1/M
m*R/M=P1*V1/T1
Q=2,5*P1*V1*ΔT/T1
ΔT=Q*T1/2.5*P1*V1=8,35*300/0,01*10^7*2.5=......... 0чень мало
а вот если Q=8,35 кДж
=8.35*10^3*300/0,01*10^7*2.5=10 К
T2=T1+10=310 К
2) P1/T1=P2/T2
P2=P1*(T1+ΔT)/T1=10^7*310/300=1,033*10^7 Па