На розсіювальну лінзу вздовж її головної оптичної осі падає світловий пучок діамет- ром 2 см.

Визначте фокусну відстань лінзи (у сантиметрах), якщо на екрані, віддаленому від лінзи на 20 см, утворюється світла пляма радіусом 5 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Пырко Аня.
Странно что забыли линзы)
Промінь 1 паралельний головній оптичній осі,тому після заломлення піде таким чином що його продовження попадає в фокус лінзи.
Надіюсь малюнок намалювали)
З подібності трикутників F=d1l/r2-r1=1*20/5-1=5см
В:5см