Висота підняття води у капілярній трубці складає 4 см. Визначити діаметр капіляра.


Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Що ж така проста задача, а так дорого даєш?

h=2*сигма/(po*g*r), де сигма - поверхневий натяг води=73*10^(-3)Н/м, ро - її густина = 1000 кг/м^3. Діаметр, як відомо, складає два радіуси r= 2*сигма/(po*g*h), отже d=4*сигма/(po*g*h)=4*73*10^(-3)/(1000*9.8*0.04)=0.53 м. Приблизно!