Потяг рухався на підйомі зі швидкістю 25 м/с,Яка середня швидкість потяга на всьому шляху, якщо

довжина спуску у 2рази більше довжини подьому

Ответы на вопрос

Отвечает Захаров Макс.
Середня швидкість визначається як відношення загального шляху до загального часу, витраченого на подолання цього шляху. Нехай  S - загальний шлях. Тоді  S/3  він долає з швидкістю 10 м/с, а  2 * S / 3 - з швидкістю 25 м/с, а середня швидкість Vc = S / (S/3 / 10 + 2*S/3 / 25) = 1 / (1/30 + 2/75) = 1 / (5 + 4)/150 = 150/9 ≈ 16,67 м/с