Плоский повітряний конденсатор площа кожної пластини якого 80 см квадратних зарядили до 150 В.

Відстань між пластинами 1 мм. Яка енергія електричного поля зосереджена в конденсаторі?

Ответы на вопрос

Отвечает Курмангали Диана.
Дано:
S = 80 см² = 80*10⁻⁴ м²
ε = 1
ε₀ = 8,85*10⁻¹² Ф/м   -  электрическая постоянная
d = 1 мм = 1*10⁻³ м
U = 150 В
____________
W - ?

Ёмкость конденсатора:
С = ε*ε₀*S / d = 1*8,85*10⁻¹²*80*10⁻⁴ / 1*10⁻³  ≈ 7,1*10⁻¹¹ A

Энергия конденсатора:
W = C*U²/2 = 7,1*10⁻¹¹ * 150² / 2 ≈ 0,8*10 ⁻⁶ Дж  или   0,8 мкДж